Komunikat. Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o ich używaniu w naszej Polityce Prywatności oraz dowiedz się jak zmienić ustawienia cookie na stronach producenta Twojej przeglądarki. Korzystając z portalu dobra24.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki. [x] ZAMKNIJ

Biogazownia.

Aktualności lokalne.

PostWysłany: 20 Gru 2010, 16:20
Dzisiaj o 17.00 w MDK spotkanie w sprawie biogazowni.

PostWysłany: 22 Gru 2010, 17:16
Doszły mnie nieoficjalne słuchy że Biogazownia nie powstanie ?

PostWysłany: 23 Gru 2010, 08:53
To by była pierwsza porażka Burmistrza,miejmy nadzieję tych kilku malkontentów przeciwnych budowie zmieni zdanie i biogazownia powstanie.Chociaż i tak ostatnie zdanie należy do władz.

PostWysłany: 24 Gru 2010, 00:44
I tak się może stać że nasza gmina znowu zostanie na końcu z inwestycjami . Gmina Przykona buduje swoją Biogazownie i chętnie przyjmie jeszcze naszą na swój teren bo wie że kiedyś kopalnia się skończy a potrzeba inwestycji z których będzie docelowy podatek za który można robić kolejne inwestycje.U nas jest zawsze inaczej zawsze znajdzie się jakiś znawca tematu lub pseudobiznesmen któremu nie pasuje Biogazownia - sam jak otwierał swój biznes to sie nie pytał czy może czy chałas z jego działalnosci nie będzie nikomu przeszkadzał . Ale szkoda słów na takich ludzi.

PostWysłany: 26 Gru 2010, 00:43
Jak dla mnie to w Dobrej mieszka sama ciemnota. Wszyscy hucznie twierdzą że od biogazowi będzie śmierdzieć i będzie ona zatruwać powietrze - haha śmiech na sali... przecież mieszkańcy Dobrej nie maja pojęcie jak taka BioGazownia wygląda, a co dopiero funkcjonuje. Miałem okazje być w Szwecji, gdzie Biogazownia stoi w centrum miasta, ludzie nawet nie wiedzą co tam się dzieje ponieważ jest zabudowana wokół murem, i broń Boże żeby wydawała jakieś za nieczystości w powietrze bądź wypuszczała jakieś sierdzące zapachy.
Sama nazwa mówi o tym że jest to ekologiczne - BIO'gazownia.
Ale na dobrską ciemnotę i wszystkich "uczonych" "znawców" nie podziałają nawet najsilniejsze argumenty. :lol:

PostWysłany: 28 Gru 2010, 09:12
Dobrzanin,nie mierz wszystkich jedna miarą.Powiem Ci że jest wiele osób w których sąsiedztwie jest planowana biogazownia i jakoś nie robią z tego powodu wielkiego "ALE".

PostWysłany: 01 Sty 2011, 22:13
Stwierdzam,ze nasi mieszkancy malo wiedza na temat BIOGAZOWNI,uwazaja ze bedzie im"smierdzialo " i nie chca sie zgodzic na jej budowe,a za tem nie chca rozwoju naszej gminy,naprawy drogi powiatowej Dobra -Przykona,umia tylko narzekac ze nic sie ni robi.ludzie w Przykonie nie maja takich objekcji,wiec zwracam sie do pana Burmistrza aby wybudowal ta biogazownie,bo jak nie to znowu nasza gmina bedzie w tyle.

PostWysłany: 02 Sty 2011, 16:56
Osobiście nie krytykowałbym tak mieszkańców którzy sprzeciwiają się budowie biogazowni, i nazywał ich w obelżywy sposób ''dobrską ciemnotą'' , każdy ma prawo do własnego zdania na dany temat. większość z was jest za budową, ok znaleźliście coś w internecie o boigazowni ze jest ekologiczna ze rozwój itd. ja też coś tam przeczytałem ale znalazłem tez wiele stron gdzie nie pisano tak różowo o biogazowniach. Dlatego uważam ze jeżeli biogazownia miałaby powstać trzeba się głęboko zastanowić. Może być tak że gmina się rozwinie ale mieszkańcy będą musieli żyć w ''smrodzie'' a gdy już biogazownia powstanie zamknięcie jej nie będzie taką prostą sprawą.

PostWysłany: 03 Sty 2011, 23:28
stench napisał(a):Osobiście nie krytykowałbym tak mieszkańców którzy sprzeciwiają się budowie biogazowni, i nazywał ich w obelżywy sposób ''dobrską ciemnotą'' , każdy ma prawo do własnego zdania na dany temat. większość z was jest za budową, ok znaleźliście coś w internecie o boigazowni ze jest ekologiczna ze rozwój itd. ja też coś tam przeczytałem ale znalazłem tez wiele stron gdzie nie pisano tak różowo o biogazowniach. Dlatego uważam ze jeżeli biogazownia miałaby powstać trzeba się głęboko zastanowić. Może być tak że gmina się rozwinie ale mieszkańcy będą musieli żyć w ''smrodzie'' a gdy już biogazownia powstanie zamknięcie jej nie będzie taką prostą sprawą.

OK widzę że jesteś jednym z tych co są przeciwni bo jak wspomniałeś coś tam przeczytałeś a nie należy mierzyć wszystkich jedną miarą. Nasze władze zanim poejęły decyzję to postanowiły fakty sprawdzić ( nie mity), postanowiono jechać do Niemiec gdzie jest taka Biogazownia jaka Miałaby powstać u nas . Byli przedstawiciele władz , samorządu mieszkańców Dobrej , radni , mieszkańcy mieszkający w najbliższej okolicy pierwszej lokalizacji . Dopiero wtedy podjeto decyzję o ewentualnej Budowie bo jest to przyszłośc dla naszej Gminy , ale najpierw to sprawdzono.
Przeciwnicy cos tam wyczytali i mówią NIE ( bo nie - nie mając żadnych sensownych argómentów) , mało żąda sie od gminy ewentualnych odszkodowań.
A ja sie pytam gdyby się tak stało że Biogazownia nie powstanie ( powstaną w sąsiednich gminach , ktos tam stwierdzi że jak to tak wygląda to może powstać w naszej Gminie -ale bedzie to musztarda po objedzie , To kto da odszkodowanie tym ludzią którzy mogli by podjąć pracę w Biogazowni , rolniką którzy mogliby dostarczać produkty do Biogazowni , do Gminy wpływały by podatki za które mozna by prowadzić inwestycje , wodociągi , kanalizację , drogi itp. . Kto powie to MY zablokowaliśmy ale się myliliśmy ,

PostWysłany: 04 Sty 2011, 14:56
Nie jestem radykalnym przeciwnikiem budowy biogazowni, a jesli chodzi o argumenty przeciw to znalazłem wiele informacji na temat wspominanej w Echo Turku biogazowni w Liszkowie. Nie wydaje mi się żeby to była jakaś ściema i w moim odczuciu pokazuje to że Niemcy to Niemcami a w Polsce zawsze może być inaczej.
Jeśli chdzi o jakieś rządanie odszkodowań przez mieszkańców to pierwsze słyszę.
Natomiast nie przewartościowywałbym aż tak biogazowni jako zakładu który da ogromną ilość miejsc pracy, słyszałem może o 20 stanowiskach ale z pewnością muszą to być specjaliści z branży a nie wiem czy w naszej gminie będzie tylu, ewentualnie może jakieś miejsca pracy dla pracowników fizycznych.
A jęśli chodzi o rolników z naszej gminy którzy wyraziliby chęć dostarczania surowców do biogazwni to mam wątpliwości żeby tacy się znaleźli, w gminie dominują małe rodzinne gospodarstwa które w wątpliwy sposób byłyby w stanie zaspokoić duże potrzeby biogazowni. Z tego co wiem produkcja ma się opierać na odpadach przemysłu i surowcach dostarczanych przez rolnika z gminy Kawęczyn.
Nie wiem też czy jedna biogazownia miałaby aż tak znaczący wpływ na rozwój gminy dotychczas burmistrz radzi sobie całkiem nieźle, wątpię w to żeby ta inwestycja pozwoliłaby naszej gmine dogonić pod względem rozwoju np. Przykone.
Na zakończenie przyszła mi jeszcze jedna myśl wiemy ze była planowana druga lokalizacja i tam również doszło do sprzeciwu około 20 osób i to wystarczyło do tego że postanowiono zmienić lokalizację, z tego co wiem teraz sprzeciwiających się jest więcej. Tak sobie myślę czy ich sprzeciw był inny, czy oni są lepszymi mieszkańcami gminy że zostali wysłuchani.
Następna

Wróć do Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość